Kontor, Frösunda viks allé 1 (Hus 1), Solna

  • 230 m²

Vill ni ha ett flexibelt kontrakt och reducerad hyra i ett premiumkontor?


Lokaltyp Kontor
Total yta 230 m²
Adress Frösunda viks allé 1 (Hus 1)
Område Solna
Kommun Solna kommun
Objektsnummer 41988608

Beskrivning

Vill ni ha ett flexibelt kontrakt och reducerad hyra i ett premiumkontor?

Söker ni ett kontor med extra av allt? Då kan detta representativa kontor högst upp i fastigheten passa er. Här finns utsikt åt tre väderstreck, ett platsbyggt kök med köksö, två samtalsrum, ett konferensrum och ett kontorsrum. Utöver detta finns det ett kapprum i anslutning till entrén och två toaletter.
Kontoret är mycket smakfullt inrett med tekniska installationer såsom digitala skyltar till mötesrum, luft/kyla i samtliga rum etc. Den moderna öppna planlösningen skapar många möjligheter för användning av lokalerna.
I denna fastighet har ni tillgång till en rad olika servicetjänster. Har ni behov av en stor möteslokal/aula, finns det tillgång till en lokal som rymmer 150 personer. Önskar ni tillgång till små samtalsplatser finns detta väl utspridda i hela den stora ljusgården. I fastigheten finns de flesta faciliteter som företag kan önska. Allt från restauranger med brickluch till a la carte till café. Adderas ett professionellt gym, paddelbanor, tennisbana, omklädningsrum med duschar, tvättmöjligheter för personalen, stort cykelrum med tvätt och självservice och laddning av el-cyklar, garage, utomhusparkeringar, godsmottagning som enkelt hanterar era leveranser, Convinikylar, Instabox, massage, bastu, gruppträningar och frisör då underlättar det alla medarbetares vardag.

Här finns också en enkel access till Arlanda och bra kommunala förbindelser. Dessutom erbjuder hyresvärden en egen skyttelbuss som kör till Solna station
mellan klockan 07-09.30 samt mellan klockan 15-18 på vardagarna.

Här kan er personal få tillgång till det mesta som kan önskas av en arbetsplats.

Planlösning

Ljust kontor som har en öppen planlösning med två samtalsrum, ett kontorsrum och ett konferensrum. Utöver det finns ett kapprum och två toaletter.


Karta